Kovárny mohou pokrýt velkou část spotřeby energie z FVE

Zvyšující se ceny energií podněcují snahu zajistit si alespoň částečnou energetickou soběstačnost. A to nejen u domácností, ale samozřejmě i u průmyslových firem. K motivaci přispívá i poměrně masivní podpora státu směřující právě do oblasti energetických úspor. Pro český průmysl a samozřejmě i pro oblast kovárenství to může být zároveň příležitost, jak zefektivnit své často velmi energeticky náročné provozy. Inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou na tuto situaci reaguje nabídkou instalace rozsáhlých fotovoltaických celků na střechy průmyslových areálů.

číst celý článek

Speciální vstupní brány české výroby

S ochranou vnitřního prostředí firem, škol, úřadů, obchodních center či nemocnic proti kontaminaci zvenčí budou nově pomáhat speciální vstupní brány. Vyvinula je společnost Protector Gate ve spolupráci s pražským ČVUT a jejich výroba probíhá ve žďárské inženýrské společnosti DEL.

celý článek

Roboty mají uplatnění i v těžkém průmyslu

Robotizace výroby není už dávno doménou pouze automobilového průmyslu, kde se rychle projevily její největší výhody. Zvýšení produktivity práce, stabilizace kvality a snížení výrobních nákladů je výzvou i v těžkém průmyslu.

celý článek

Technologie zvyšují hodnotu průmyslové výroby

Českému průmyslu se daří dobře, alespoň podle většiny majitelů a manažerů tuzemských průmyslových firem. Kladou důraz na postupný rozvoj digitalizace a automatizace, tedy atributů Průmyslu 4.0, který se z rovin teorií a vizí už dávno přesunul do reálného světa.

celý článek

Podílíme se na výrobě elektrického minivanu

Na výrobě nového elektrického minivanu Volkswagen ID Buzz se podílejí i čeští inženýři. Společnost DEL zajistí konstrukci automatizované výrobní linky na přední nárazníkový systém s integrovanou ochranou chodců. Linka s devíti roboty bude vyrábět až 100 tisíc nárazníků ročně.

celý článek

Sběr dat, analýza a predikce pro rychlé děje

Výrobní informační systémy neboli Manufacturing Execution Systems, známé také pod zkratkou MES, jsou jednou z oblastí navázanou na principy Průmyslu 4.0. Této oblasti se mimo jiné věnuje i společnost DEL, která vyvinula a nabízí vlastní systém delMES pro on-line sběr dat a „condition monitoring.“

celý článek

České společnosti se podílejí na projektu JHR

Centrum výzkumu Řež a společnost DEL pomáhají s realizací projektu výzkumného jaderného reaktoru JHR. Ten v těchto letech vyrůstá ve výzkumném centru Cadarache ve Francii. České společnosti se zde podílejí na komplexních dodávkách tzv. „horkých komor“. Právě ta má v projektu na starosti Česká republika.

celý článek