Jak zefektivnit výrobu a přitom se „neupatlat“

Jakákoliv operace týkající se lepení či tmelení je vždycky poměrně komplikovaná. Už jenom ten prostý fakt, jak udržet pracoviště v pořádku a „neupatlané“. Problémem je i nestabilita samotného tmelu z pohledu viskozity. Když se k tomu přidá ještě nedostatek prostoru na výrobní lince, tak je na problém zaděláno.

číst celý článek

Podílíme se na výrobě elektrického minivanu

Na výrobě nového elektrického minivanu Volkswagen ID Buzz se podílejí i čeští inženýři. Společnost DEL zajistí konstrukci automatizované výrobní linky na přední nárazníkový systém s integrovanou ochranou chodců. Linka s devíti roboty bude vyrábět až 100 tisíc nárazníků ročně.

celý článek

Sběr dat, analýza a predikce pro rychlé děje

Výrobní informační systémy neboli Manufacturing Execution Systems, známé také pod zkratkou MES, jsou jednou z oblastí navázanou na principy Průmyslu 4.0. Této oblasti se mimo jiné věnuje i společnost DEL, která vyvinula a nabízí vlastní systém delMES pro on-line sběr dat a „condition monitoring.“

celý článek

České společnosti se podílejí na projektu JHR

Centrum výzkumu Řež a společnost DEL pomáhají s realizací projektu výzkumného jaderného reaktoru JHR. Ten v těchto letech vyrůstá ve výzkumném centru Cadarache ve Francii. České společnosti se zde podílejí na komplexních dodávkách tzv. „horkých komor“. Právě ta má v projektu na starosti Česká republika.

celý článek