Dalším krokem emobility je energetický ekosystém

Představa, že infrastrukturu pro nabíjení elektromobilů tvoří hlavně nabíječky u čerpacích stanic, rychle zastarává. Už dnes je jasné, že v budoucnu se bude naprostá většina nabíjení odehrávat doma či ve firmě, prostě tam, kde auto logicky „stojí“ delší čas.

číst celý článek

Technologie zvyšují hodnotu průmyslové výroby

Českému průmyslu se daří dobře, alespoň podle většiny majitelů a manažerů tuzemských průmyslových firem. Kladou důraz na postupný rozvoj digitalizace a automatizace, tedy atributů Průmyslu 4.0, který se z rovin teorií a vizí už dávno přesunul do reálného světa.

celý článek

Podílíme se na výrobě elektrického minivanu

Na výrobě nového elektrického minivanu Volkswagen ID Buzz se podílejí i čeští inženýři. Společnost DEL zajistí konstrukci automatizované výrobní linky na přední nárazníkový systém s integrovanou ochranou chodců. Linka s devíti roboty bude vyrábět až 100 tisíc nárazníků ročně.

celý článek

Sběr dat, analýza a predikce pro rychlé děje

Výrobní informační systémy neboli Manufacturing Execution Systems, známé také pod zkratkou MES, jsou jednou z oblastí navázanou na principy Průmyslu 4.0. Této oblasti se mimo jiné věnuje i společnost DEL, která vyvinula a nabízí vlastní systém delMES pro on-line sběr dat a „condition monitoring.“

celý článek

České společnosti se podílejí na projektu JHR

Centrum výzkumu Řež a společnost DEL pomáhají s realizací projektu výzkumného jaderného reaktoru JHR. Ten v těchto letech vyrůstá ve výzkumném centru Cadarache ve Francii. České společnosti se zde podílejí na komplexních dodávkách tzv. „horkých komor“. Právě ta má v projektu na starosti Česká republika.

celý článek