Kovárny mohou pokrýt velkou část spotřeby energie z FVE

Zvyšující se ceny energií podněcují snahu zajistit si alespoň částečnou energetickou soběstačnost. A to nejen u domácností, ale samozřejmě i u průmyslových firem. K motivaci přispívá i poměrně masivní podpora státu směřující právě do oblasti energetických úspor. Pro český průmysl a samozřejmě i pro oblast kovárenství to může být zároveň příležitost, jak zefektivnit své často velmi energeticky náročné provozy. Inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou na tuto situaci reaguje nabídkou instalace rozsáhlých fotovoltaických celků na střechy průmyslových areálů.

číst celý článek

MMA není jen bojové umění, ale i nová platforma pro elektromobily

Společnost Daimler, známá především výrobou automobilů Mercedes, zavádí novou společnou podvozkovou platformu. A česká inženýrská společnost DEL spolu se světovým výrobcem robotů Fanuc budou „u toho“. Už nyní chystají svařovací pracoviště a technologie, které by se měly o výrobu nové koncernové platformy z velké části postarat. Ta nese označení MMA a měla by od roku 2024 sloužit hlavně pro nové typy elektromobilů Mercedes. Pro českou inženýrskou společnost DEL to zároveň znamená jistotu dlouhodobých dodávek a tím i práce pro její techniky.

celý článek

Dalším krokem emobility je energetický ekosystém

Představa, že infrastrukturu pro nabíjení elektromobilů tvoří hlavně nabíječky u čerpacích stanic, rychle zastarává. Už dnes je jasné, že v budoucnu se bude naprostá většina nabíjení odehrávat doma či ve firmě, prostě tam, kde auto logicky „stojí“ delší čas.

celý článek

Jak zefektivnit výrobu a přitom se „neupatlat“

Jakákoliv operace týkající se lepení či tmelení je vždycky poměrně komplikovaná. Už jenom ten prostý fakt, jak udržet pracoviště v pořádku a „neupatlané“. Problémem je i nestabilita samotného tmelu z pohledu viskozity. Když se k tomu přidá ještě nedostatek prostoru na výrobní lince, tak je na problém zaděláno.

celý článek

Laserové čištění je účinnější, šetří nejen náklady

Využití laserových technologií v jednotlivých průmyslových oborech zažívá prudký rozmach. Vedle dělení materiálu, laserového značení či svařování, se laserové technologie začínají využívat také k čištění. Lídrem je tradičně oblast automotive, ale své uplatnění nachází využití laseru i jinde.

celý článek

České nabíječky od DELu dávají emobilitě smysl

Nová generace nabíjecích stanic pro elektromobily od žďárské inženýrské společnosti DEL má ambicí obsloužit široké spektrum zákazníků. Hlavní výhodou je modularita a přidané funkce, jako je například obsloužení dvou vozů najednou.

celý článek

Bezpečnost elektromobilů řeší i žďárský DEL

Společnosti z České republiky získávají svůj podíl na trhu dodávek určených pro rozvoj elektromobility. V DELu řešíme právě zajímavý obchodní případ. Finálním odběratelem produktů, které vzniknou na linkách sestavených tímto zkušeným integrátorem, bude výrobce elektromobilů z USA.

celý článek