Dalším krokem emobility je energetický ekosystém

Představa, že infrastrukturu pro nabíjení elektromobilů tvoří hlavně nabíječky u čerpacích stanic, rychle zastarává. Už dnes je jasné, že v budoucnu se bude naprostá většina nabíjení odehrávat doma či ve firmě, prostě tam, kde auto logicky „stojí“ delší čas.

číst celý článek

Jak zefektivnit výrobu a přitom se „neupatlat“

Jakákoliv operace týkající se lepení či tmelení je vždycky poměrně komplikovaná. Už jenom ten prostý fakt, jak udržet pracoviště v pořádku a „neupatlané“. Problémem je i nestabilita samotného tmelu z pohledu viskozity. Když se k tomu přidá ještě nedostatek prostoru na výrobní lince, tak je na problém zaděláno.

celý článek

Laserové čištění je účinnější, šetří nejen náklady

Využití laserových technologií v jednotlivých průmyslových oborech zažívá prudký rozmach. Vedle dělení materiálu, laserového značení či svařování, se laserové technologie začínají využívat také k čištění. Lídrem je tradičně oblast automotive, ale své uplatnění nachází využití laseru i jinde.

celý článek

České nabíječky od DELu dávají emobilitě smysl

Nová generace nabíjecích stanic pro elektromobily od žďárské inženýrské společnosti DEL má ambicí obsloužit široké spektrum zákazníků. Hlavní výhodou je modularita a přidané funkce, jako je například obsloužení dvou vozů najednou.

celý článek

Bezpečnost elektromobilů řeší i žďárský DEL

Společnosti z České republiky získávají svůj podíl na trhu dodávek určených pro rozvoj elektromobility. V DELu řešíme právě zajímavý obchodní případ. Finálním odběratelem produktů, které vzniknou na linkách sestavených tímto zkušeným integrátorem, bude výrobce elektromobilů z USA.

celý článek

Speciální vstupní brány české výroby

S ochranou vnitřního prostředí firem, škol, úřadů, obchodních center či nemocnic proti kontaminaci zvenčí budou nově pomáhat speciální vstupní brány. Vyvinula je společnost Protector Gate ve spolupráci s pražským ČVUT a jejich výroba probíhá ve žďárské inženýrské společnosti DEL.

celý článek

Roboty mají uplatnění i v těžkém průmyslu

Robotizace výroby není už dávno doménou pouze automobilového průmyslu, kde se rychle projevily její největší výhody. Zvýšení produktivity práce, stabilizace kvality a snížení výrobních nákladů je výzvou i v těžkém průmyslu.

celý článek