Žďárský DEL se řadí mezi nejlépe řízené společnosti Česka

May 28, 2024

Žďárská inženýrská společnost DEL premiérově uspěla v tradičním programu pro nejlépe řízené firmy s názvem Best Managed Companies. Ten už popáté v Česku vyhlásila mezinárodní poradenská společnost Deloitte. Odborná porota u DELu ocenila nejen ekonomickou stabilitu či invenci a technologickou inovativnost, ale hlavně přístup k zaměstnancům či dlouhodobou aktivní roli v regionu.

Žďárská společnost DEL, jako jediná firma z Vysočiny, se může příštích 12 měsíců chlubit mezinárodní značkou Best Managed Companies (BMC). Zařadila se mezi 29 oceněných českých firem. Ty hodnotila odborná porota na základě čtyř pilířů, jako jsou firemní strategie, řízení a finanční výkonnost, produktivita a inovace a v neposlední řadě firemní kultura. Porotu přitom tvořili nejen odborníci z Deloitte, ale i zástupci bank, úspěšných průmyslových firem či akademického sektoru. „Samozřejmě nás těší být v takto dobré společnosti. Zároveň je to však i závazek pracovat, abychom se nadále zlepšovali. Vnímám to také jako pozitivní signál pro naše zákazníky, ale hlavně jako ocenění pro naše zaměstnance,“ komentuje úspěch Jiří Kabelka, předseda představenstva společnosti DEL. Ten převzal ocenění v Anežském klášteře v Praze při slavnostním večeru moderovaném Danielou Brzobohatou.

„Společným rysem oceněných společností je vědomí důležitosti managementu a leadershipu. Nejde jen o konkrétní nápad či o jednu silnou osobnost. Nejlépe řízené firmy chápou význam nastavení procesů. Na rozdíl od intuitivního řízení mají dlouhodobou strategii a všichni zainteresovaní lidé vědí, jaký je cíl a proč,“ okomentoval letošní výsledky Miroslav Svoboda, country leader Deloitte pro Českou republiku. Ten zároveň vysvětluje, že roční výnosy firem, které se chtějí do BMC zapojit, musí dosahovat minimálně 250 milionů korun, společnost musí fungovat minimálně 3 roky a mít více než 15 zaměstnanců na plný úvazek. Zároveň platí podmínka, že většinový podíl drží soukromí vlastníci z České nebo Slovenské republiky.

„Jsme inženýrská společnost, věnujeme se moderním technologiím, automatizaci, robotizaci či digitalizaci. Přesto jsou pro nás nejdůležitější lidé - naši zaměstnanci, kteří jsou těmi, kdo tyto technologie navrhují, vytváří a uvádějí do provozu. To je naše budoucnost a bez nich by to nešlo,“ vysvětluje Jiří Kabelka hlavní „přísadu“ receptu na úspěch. Jeho slova potvrzuje i hodnocení odborné poroty, kterou zaujal nejen přístup DELu k novým technologiím či stabilní ekonomické a finanční ukazatele. Velmi kladně ohodnotila i vstřícný přístup k zaměstnancům, široký systém zaměstnaneckých benefitů nebo aktivní roli společnosti v rozvoji regionu, kde působí. Pozitivně hodnocena přitom byla i nová firemní strategie společnosti.

------------

V Hospodářských novinách najdete článek o BMC včetně oceněných firem. Článek v elektronické podobě pro sdílení je k dispozici zde.

Kromě tohoto článku ve čtvrtek 23.5. vyšel velký rozhovor s Miroslavem Svobodou na téma rodinné firmy a BMC – přečíst si jej můžete zde.

------------

Společnost DEL už od roku 1995 hledá a nachází řešení pro klienty z různých oblastí průmyslu. Zajišťuje komplexní dodávky na klíč, navrhuje a integruje řešení třetích stran. Automatizace, robotizace, engineering, digitalizace, rozváděče a ovládací pulty, fotovoltaika či elektromobilita. To jsou základní pilíře aktivit společnosti. Zákazníky DELu jsou významné společnosti z automotive, těžkého i lehkého průmyslu, energetiky či strojírenství.

zpět na novinky