nejnovější

Cesta, jak dát „druhý život“ bateriím

25.6.2024

Najít řešení, které by zajistilo druhotné využití bateriových článků z elektromobilů. A přitom vyvinout flexibilní produkční linku, která by využívala principů Průmyslu 4.0. Tak znělo zadání, jež dostaly výzkumné týmy z Českého centra informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT (CIIRC) a žďárské inženýrské společnosti DEL. Projekt, jehož zadavatelem je slovenská společnost ZTS – výzkum a vývoj, propojuje akademický sektor s praxí a má velký přesah i do oblasti ekologické udržitelnosti. Výstupy projektu mohla odborná veřejnost ocenit na nedávném Dnu otevřených dveří Národního centra průmyslu 4.0. (NCP 4.0) v pražských Dejvicích.

číst celý článek

Archiv novinek

Žďárský DEL se řadí mezi nejlépe řízené společnosti Česka

28.5.2024

Žďárská inženýrská společnost DEL premiérově uspěla v tradičním programu pro nejlépe řízené firmy s názvem Best Managed Companies. Ten už popáté v Česku vyhlásila mezinárodní poradenská společnost Deloitte. Odborná porota u DELu ocenila nejen ekonomickou stabilitu či invenci a technologickou inovativnost, ale hlavně přístup k zaměstnancům či dlouhodobou aktivní roli v regionu.

celý článek

„Chceme-li šetřit, musíme měřit!“.

26.4.2024

Tohle pravidlo neplatí jen v energetice. A nejinak je tomu i u projektů robotizace výrobních procesů. Samotné nasazení robotů nahrazujících těžkou manuální práci je totiž jen polovinou úspěchu na cestě k vyšší efektivitě výroby. Tou druhou je sběr a vyhodnocování výrobních dat. A přesně to popisuje článek v nejnovějším vydání časopisu KOVÁRENSTVÍ.

celý článek

Kde strávit 1. Máj? Přece na DELu!

3.4.2024

Chcete vidět robotizaci v přímém přenosu? Chcete zažít procházku virtuální realitou? Troufnete si zapojit elektrický obvod? Vyzkoušet si elektromobil? Nebo Vás zajímá, zda by i Vaší střeše slušela fotovoltaika?

celý článek

Solární panel k fotovoltaice zdarma! Solární ohřev vody už od 1Kč!

11.12.2023

Máte zájem o fotovoltaickou elektrárnu? A chcete solární panel zdarma? Nebo Vás zajímá dodávka solárního ohřevu vody? A chcete ho mít pouze za korunu? Potom je DEL jasná volba. Fotovoltaické elektrárny dodáváme již od roku 2008. A postaráme se i o tu Vaši. S námi získáte nejen jistotu stabilního partnera, ale i kvalitní servis. Máme za sebou stovky spokojených zákazníků a projekty o výkonech od několika jednotek až po stovky kWp.

celý článek

Přijďte si pro solární panel zdarma! Seminář pro zájemce o FVE

11.8.2023

Jsme DEL. Jsme stabilní společnost ze Žďáru nad Sázavou. Fotovoltaické elektrárny dodáváme již od roku 2008. Realizujeme projekty o výkonech od několika jednotek až po stovky kWp. A jak taková solární elektrárna vzniká? Co všechno budete potřebovat? A jaké můžete získat dotace? To vše se dozvíte na semináři pro zájemce o fotovoltaiku ve čtvrtek 21. září přímo u nás v DELu. I vy můžete šetřit! Zaregistrujte se a přijďte si pro solární panel zdarma.

celý článek

Zatímco řada dodavatelů „solárů“ končí, v DELu navyšujeme kapacity

25.5.2023

Solární boom už má své první oběti. Řada klientů krachujících dodavatelů fotovoltaických elektráren tak řeší, kdo dokončí jejich projekt. Nebo se, v horším případě, strachuje o investované peníze. Na tuto situaci nově reaguje i ministerstvo průmyslu a obchodu. To v této souvislosti vydalo tzv. desatero pro klienty, které radí, jak si vybrat kvalitního dodavatele FVE. My v DELu jsme hrdí na to, že zásady obsažené v „desateru“ do puntíku splňujeme. Fotovoltaické systémy totiž dodáváme už od roku 2008. Jsme stabilní společnost, která se vedle dodávek solárů opírá o další aktivity, jako jsou automatizace, engineering či výroba rozváděčů. Klienti tak mají v DELu jistotu. Do konce června, kdy končí aktuální kolo dotací, navíc nabízíme urychlené vyřízení podkladů tak, aby se vše stihlo.

celý článek