Zatímco řada dodavatelů „solárů“ končí, v DELu navyšujeme kapacity

May 25, 2023

Solární boom už má své první oběti. Řada klientů krachujících dodavatelů fotovoltaických elektráren tak řeší, kdo dokončí jejich projekt. Nebo se, v horším případě, strachuje o investované peníze. Na tuto situaci nově reaguje i ministerstvo průmyslu a obchodu. To v této souvislosti vydalo tzv. desatero pro klienty, které radí, jak si vybrat kvalitního dodavatele FVE. My v DELu jsme hrdí na to, že zásady obsažené v „desateru“ do puntíku splňujeme. Fotovoltaické systémy totiž dodáváme už od roku 2008. Jsme stabilní společnost, která se vedle dodávek solárů opírá o další aktivity, jako jsou automatizace, engineering či výroba rozváděčů. Klienti tak mají v DELu jistotu. Do konce června, kdy končí aktuální kolo dotací, navíc nabízíme urychlené vyřízení podkladů tak, aby se vše stihlo.

Množící se krachy dodavatelů solárů a řada případů podivných obchodních praktik donutila ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) k akci. „Bohužel, tak jako v každém oboru, který zažívá podobný boom, se může u některých dodavatelů objevit nekalé jednání,“ říká k tomuto tématu ministr Jozef Síkela. Ten připomíná, že se MPO spolu s Českou obchodní inspekcí snaží na tyto negativní trendy reagovat jak zvýšeným úsilím v terénu, tak právě ověřenými radami.  „Jde nám o to, aby občané i firmy věděli, jak si vybrat spolehlivou firmu, jaké podmínky si při uzavírání smlouvy dojednat, nebo jak postupovat, když dodavatelská firma podmínky ze smlouvy neplní,“ upřesňuje „desatero“ ministr Síkela.

https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/mpo-zverejnilo-manual-na-ochranu-zakazniku-proti-nekalym-praktikam-pri-nakupu-fotovoltaiky---274245/

„Abych pravdu řekl, takový vývoj jsme trochu očekávali. Na fotovoltaiku se totiž vrhnul téměř každý, kdo, s trochou nadsázky, udrží v ruce šroubovák,“ říká ke stávající vlně krachujících dodavatelů Karel Kusý, specialista na FVE v DELu. Firmám podle něj chyběly dlouhodobé zkušenosti či kvalitní kontrakty s dodavateli. Někteří si zkrátka neuměli představit, jaká rizika podnikání v tomto specifickém oboru přináší. Zákazníci se tak podle něj v poslední době raději obracejí k tradičním a stabilním společnostem jako je právě DEL. „Naše přednosti jsou především dlouhá tradice ve FVE, stabilita, dostupnost komponentů a také poctivý servis našich projektů,“ dodává Kusý s tím, že DEL má navíc k dispozici silný tým. Tým projektantů v oblasti elektro, který je schopen řešit nejen FVE, ale třeba i systém řízení zavážecích strojů v jaderné elektrárně Temelín. „V případě vyššího zájmu jsme tak schopni vyčlenit odpovídající kapacity. To je obrovská deviza nejen pro nás, ale i pro naše klienty, kteří se mohou spolehnout na to, že jejich projekt řeší skuteční odborníci,“ doplňuje Karel Kusý.

DEL, podobně jako ostatní dodavatelé FVE, nabízí klientům i spolupráci na přípravě žádosti o dotační podporu. Pro soukromníky končí aktuální dotační program k 30. červnu 2023. Poté lze předpokládat přibližně tříměsíční dotační „mezera“. Na to DEL reaguje nabídkou urychleného vyřízení podkladů pro dotace. „Konec června je pořád ještě daleko, řadu projektů tak lze stihnout alespoň po formální stránce nachystat. Za nás jsme připraveni pro to udělat maximum,“ potvrzuje Karel Kusý. Zároveň dodává, že pokud se projekt ukáže jako složitější, udělá DEL vše pro to, aby byl projekt úspěšně připraven přesně ve chvíli, kdy se dotační „okno“ na podzim opět otevře.

Chcete zjistit více o fotovoltaice právě pro Váš dům či provozovnu?  Je to jednoduché. Vyplňte krátký poptávkový formulář dole na stránce v odkazu a náš specialista se s Vámi brzy spojí.

zpět na novinky