Přijďte si pro solární panel zdarma! Seminář pro zájemce o FVE

August 11, 2023

Jsme DEL. Jsme stabilní společnost ze Žďáru nad Sázavou. Fotovoltaické elektrárny dodáváme již od roku 2008. Realizujeme projekty o výkonech od několika jednotek až po stovky kWp. A jak taková solární elektrárna vzniká? Co všechno budete potřebovat? A jaké můžete získat dotace? To vše se dozvíte na semináři pro zájemce o fotovoltaiku ve čtvrtek 21. září přímo u nás v DELu. I vy můžete šetřit! Zaregistrujte se a přijďte si pro solární panel zdarma.

Program semináře

  • FVE krok za krokem
  • Ohřev vody fotovoltaickými panely
  • Dotační příležitosti
  • Diskuze a individuální konzultace
  • Občerstvení

Seminář je pro všechny zájemce zdarma. Stačí se registrovat.

Kupon na solární panel zdarma lze uplatnit do 31. května 2024 při uzavření smlouvy a následné realizaci dodávky fotovoltaické elektrárny či fotovoltaického ohřevu teplé užitkové vody u společnosti DEL a.s.

Důležité odkazy

Registrační formulář na seminář
Fotovoltaické systémy DEL
Poptávkový formulář FVE

Společnost DEL se věnuje přípravě a realizaci fotovoltaických elektráren (FVE) již od roku 2008. Tyto bohaté zkušenosti uplatní zvláště dnes, kdy velmi stoupá zájem o využití energie ze slunce.  Dnes tak dodává DEL FVE o výkonech od několika jednotek až po stovky kWp. A jak takový projekt fotovoltaické elektrárny vzniká? Co všechno je k jeho realizaci potřeba? Kdo jsou dnes nejčastější zájemci o „soláry“? A jaké jsou podmínky aktuální podpory z dotačních programů?  To jsou otázky, na které odpovídá Ing. Karel Kusý, který v DELu řídí přípravu a realizaci projektů FVE.

Mám střechu a mám zájem o instalaci solárních panelů. Tak kde mám začít?

Nejlepší je se s námi co nejdříve spojit. Ozvat se buď telefonicky či mailem, případně rovnou vyplnit nezávazný poptávkový formulář na našem webu >>zde<<.  Ozve se Vám náš obchodní manažer, zjistí potřebné informace a následně Vám zdarma posoudíme efektivitu Vašeho projektu. Jsme schopni simulovat, jak bude na Vaši elektrárnu v průběhu roku svítit, kolik energie vyrobí a zda se Vám tedy investice vyplatí.  Rozhodnutí, zda do toho půjdete, už je na Vás. My jsme přitom schopni dodat projekt „na klíč“.  V první fázi pro Vás rezervujeme výkon u distributora. Pokud se jedná o FVE větších výkonů nebo starší střechu, zajistíme statický posudek, pro firemní zákazníky dále zpracujeme požárně bezpečnostní řešení či potřebné energetické posudky. Druhá fáze pak zahrnuje vlastní realizaci, tedy instalaci panelů, střídače či baterií a následně připojení elektrárny k distribuční síti. Samozřejmostí je, že pro Vás zároveň vyřídíme dotaci z některého podpůrného programu, který je v danou chvíli aktuální.

S dotací se návratnost „solárů“ výrazně zkracuje. Jaké jsou aktuální podmínky a výše dotací?  

Dotačních programů je celá řada. Záleží na tom, zdali jste vlastník rodinného domu, firma, nebo třeba obec či město. Každý si dnes vybere. Pro rodinné domy je určen program Nová zelená úsporám. Příjem žádostí startuje opět od září, kdy je připraveno další kolo podpory za zjednodušených podmínek. Dotace pro rodinný dům může činit až 200 tisíc korun. Pokud si nainstalujete i nabíječky pro dobíjení elektromobilů, vyšplhá se dotace až na 240 tisíc.  Podpora se přitom vztahuje na kompletní technologii, tedy nejen na solární panely, měnič či baterie, ale i na konstrukci pro instalaci a práce tím spojené. S obdrženou dotací se investice do solární elektrárny samozřejmě vrátí mnohem rychleji.

Jak se vyvíjí trh v oblasti fotovoltaiky? Jsou zde nějaké novinky?  

Trh se v současné době trochu „pročistil“ od neseriózních dodavatelů. Řada „garážových“ dodavatelů skončila a jejich zákazníkům často zůstaly jen oči pro pláč. DEL je však stabilní společnost. Fotovoltaické systémy dodáváme už od roku 2008 a jsou jen jedním z pilířů naší produkce. Dodáváme přitom jak elektrárny o velkých rozměrech a výkonech, tak drobná „domácí“ řešení. Nyní máme čerstvě zájemce o projekty solárního ohřevu vody. Dotační program „Nová zelená úsporám – light“ je totiž schopen pro nízkopříjmové domácnosti a hlavně seniory takový projekt celý zaplatit. Jak už jsem ale říkal výše, nejlepší je se ozvat a my zdarma navrhneme optimální řešení - včetně výběru vhodné dotace. Na podzim navíc plánujeme seminář, kde se mohou zájemci o FVE dozvědět vše podstatné.

zpět na novinky