ELEKTRICKÉ REGULOVANÉ POHONY

Oddělení elektrických pohonů řeší kompletní návrhy elektropohonů podle požadavků dané aplikace včetně analýzy regulace, tvorby software, nastavení parametrů měničů a odladění s technologií. Používáme technologie regulovaných pohonů od širokého spektra výrobců – především Siemens, ABB, Lenze, Omron -Yaskawa, BoschRexroth, SEW-Eurodrive a dalších. Časté použití nových certifikovaných bezpečnostních funkcí je vyžadováno z důvodů přísnějších legislativních požadavků v oblasti bezpečnosti strojních zařízení i v oblasti technologie regulovaných pohonů.

Řízení většiny pohonů je prováděno z PLC systémů přes komunikační sběrnici (nejčastěji Profibus, Profinet, CAN-bus apod.) V pohonech u složitějších zařízení a linek jsou programovány např. funkce regulace tahu (navíječky), momentové vazby mezi mechanismy nebo polohové či rychlostní vazby = synchronizace a vačkové funkce u různých manipulátorů a podavačů, případně přesné rychlé interpolace více os pomocí „motion control“ funkcí přímo v servoměničích.

V případě rekonstrukce starších zařízení je navržena mechanická úprava podle odlišných montážních rozměrů nových motorů. V mnoha případech nahrazujeme nespolehlivé mechanické vazby vazbami elektronickými s využitím synchronizovaných servopohonů.